Makine Kalıplama Hattı:

İşletmemizde 1 adet 750x550x200 mm ölçülerinde 40 Adet/Saat kapasiteli Yarı Otomatik Kalıplama Makinesi bulunmaktadır. Max 200 Bar basınç kapasiteli, PLS kontrollü, hidrolik sistem Kalıplama Makinesinde tek parça 135 Kg’a kadar modelle üretim gerçekleştirilebilmektedir. Her biri 21 Derece kapasiteli 4 adet Döküm hattı ve toplam 120 adet kalıplama derecesi ile her vardiyada maçalı imalatlarda ortalama; 250, maçasız imalatlarda 300 derece kalıp üretilmektedir.

Reçineli Kalıplama Hattı:

   10 Ton/Saat kapasiteli Reçineli kum hazırlama mikseri ile 3000x4000x1200 mm ölçülerine ve tek parça Sfero Döküm 5.000 Kg, Pik Döküm 7.000 Kg’a kadar ürünlerin, reçineli kalıplama yöntemi ile imalatı yapılabilmektedir. Bu alanda kendi yetiştirdiği kalifiye personeli ile 10 yılı aşkın süredir yüksek tonajlı ürünlerin kalıplamaları sorunsuz biçimde ve yüksek kalitede gerçekleştirilmektedir. Diğer tüm alanlarda olduğu gibi reçineli kalıplama alanında da en kaliteli kalıplama sarf malzemeleri kullanılmaktadır. Yine bu alanda kullanılan kaliteli kalıp boyaları ile kalıplar, boya makinesinde yıkama usulü ile boyanmaktadır.

Sentetik Kum Kalıplama Hattı:

Müşteri talepleri doğrultusunda, daha küçük ebat ve ağırlıklarda işlerin imalatında el ile kalıplama yöntemi de kullanılmaktadır. Alanlarında yetişmiş el kalıplama ustaları ile yapılan imalat, diğer kalıplama hatlarında olduğu gibi, her aşamasında kalite kontrol birimi denetim ve gözetiminde yürütülmektedir.